Facebook Pixel Yemekhane - Buca Kampüsü | Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları
Zübeyde Hanım Koleji Loading Logo
Buca Kampüsü

Yemekhane

Öğrencilerimizin sağlıklı ve dengeli beslenebilmeleri için, diyetisyenimiz ve gıda mühendisi tarafından aylık olarak hazırlanan yemek listeleri, okul hekimi kontrolü sonrasında idarenin onayıyla okulun web sitesinde yayınlanmaktadır.

Mutfak ve kantinde görevli personelin, sağlık kontrolleri düzenli olarak yapılmaktadır. Yemeklerin tamamı okulumuzun mutfağında hijyenik bir ortamda hazırlanmakta ve günlük yemek numuneleri olası bir ihtiyaca karşı steril kaplarda 48 saat süre ile saklanmaktadır. İçme suları kapalı ambalajda sunulmaktadır. Kullanılan şehir suları özel olarak kurulan osmoz arıtma tesisinden geçirilerek tüm zararlı etkilerden (arsenik dâhil) arındırılmaktadır.

Yemek servisi, anasınıfı,1.,2. ve 3.sınıfların masalarına servis, 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11. ve 12. sınıflara self-servis şeklinde yapılmaktadır. Yemek süresince gıda teknikerimiz, sınıf öğretmenlerimiz, mutfak personelimiz çocuklara yardımcı olmaktadır.

Aylık olarak yayınlanan yemek listesine ek olarak her gün 1., 2., 3. sınıflara salata, 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11. ve 12. sınıflara da mevsime uygun salata ve zeytinyağlılardan oluşan salata bar sunulmaktadır.