Facebook Pixel Bornova Kampüsü - Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları
Zübeyde Hanım Koleji Loading Logo
ZÜBEYDE HANIM EĞİTİM KURUMLARI

Bornova Kampüsü

   Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları Bornova Kampüsü, Yeşilova Höyüğü’ne bitişik, Point Bornova ve Forum Bornova Alışveriş Merkezleri’nin ortasında, lokasyon olarak oldukça avantajlı bir bölgede bulunmaktadır.

   Okulumuzda anasınıfı, ilkokul ve ortaokul bölümleri yer almaktadır. Anasınıfı birimimiz 48 aylıktan itibaren öğrenci kabul etmektedir. Okulumuzun kurulu bulunduğu yaklaşık 6 dönümlük bahçemizde, basketbol ve voleybol sahaları yer almaktadır. Okul içerisinde ise soyut kavramları somutlaştırmaya olanak sağlayan 3D laboratuvarlar, görsel sanatlar, bilişim ve müzik atölyeleri, akustik cep sineması, fiziksel ve kültürel gelişime katkı sağlayan kapalı spor salonu ve yüzme havuzu gibi öğrencilerin dilediğince spor yapabileceği, sosyalleşmelerine ve özgüvenlerini pekiştirmeye yardımcı olacak, etkinlik alanları yer almaktadır.

   Öğrencilerimizin yemek ihtiyacı ise okul bünyesinde, öğrencilerimizin dengeli beslenmesi için aşçımızın özenle yaptığı yemeklerle karşılanmaktadır.

   Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları'nda öğrencilerimiz; dünyayı anlayan,sorgulayan,kültürlerarası farklılıklara duyarlı birer dünya vatandaşı olma bilinciyle dil eğitimlerini tamamlarlar. Okulumuzda 2 yabancı dil eğitimi verilmektedir (İngilizce, Almanca).Öğrencilerimiz gerek İngilizce gerekse 2. yabancı dilde üst düzey yabancı dil becerileri kazanırken yaptığımız uluslararası projeler ve uyguladığımız uluslararası geçerliliği olan sertifika veren yabancı dil sınavlarıyla onları çok kültürlü ve çok dilli bir dünyaya da hazırlamaktayız. Avrupa Birliği Ortak Dil Kriterleri çerçevesinde işlenen derslerimizde, dinlenme,okuma,konuşma ve yazma olmak üzere dört temel dil becerisini kazandırmaya yönelik çalışmalar yürütülmekte, öğrencilerimizin güncel metotlarla günlük hayatta ve okul kampüsü içinde yabancı dili aktif olarak kullanma alışkanlığını edinmelerine özen göstermekteyiz.

   Okulun her katında yer alan ekolojik bahçelerimiz ise yazın çok sıcakta, kışın ise soğukta bahçeyi kullanamayan öğrencilerimizin sosyalleşmesine, rahat bir nefes almasına olanak sağlayacak şekilde dekore edilmiştir.

   Çocuklarınızın gelecekte iyi bir birey olması sadece akademik eğitimle mümkün olmaz. Akademik eğitim kadar sosyal ve sportif faaliyetlere önem veren, çocuğun her anlamda gelişmesinin yolunu açan, onların iyi ve vicdanlı bireyler olarak yetişmesine olanak sağlayan eğitim kurumlarıyla olur. Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları olarak eğitimin öğretimden çok daha kıymetli olduğunu biliyoruz.


İnsanlık sanatı (art of humanity ) programı, evrensel değerlerle donatılmış, kendisinin ve çevresinin farkında olan bireyler yetiştirmeyi hedefler.
Kendini bilen, bilginin gücünü kamu yararına ve tüm insanlık adına kullanabilen “İYİ İNSAN” yetiştirmektir.

“Dünyayı değiştirecek liderler yetiştiriyoruz”