Facebook Pixel İnsanlık Sanatı - Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları
Zübeyde Hanım Koleji Loading Logo

İNSANLIK SANATI (ART OF HUMANITY ) PROGRAMI, EVRENSEL DEĞERLERLE DONATILMIŞ, KENDİSİNİN VE ÇEVRESİNİN

FARKINDA OLAN BİREYLER YETİŞTİRMEYİ HEDEFLER. PROGRAMIN AMACI KENDİNİ BİLEN, BİLGİNİN GÜCÜNÜ

KAMU YARARINA VE TÜM İNSANLIK ADINA KULLANABİLEN
“İYİ İNSAN” YETİŞTİRMEKTİR.


 

İNSANLIK SANATI


Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları, eğitimin başarısını yalnızca akademik kıstaslar üzerinden ölçmemekte, eğitimi her zaman öğretimin önüne konumlandırmaktadır. Bu sebeple tüm kademelerde öğrencilerin müfredatına “İnsanlık Sanatı” programı eklenmiştir.

İnsanlık Sanatı (Art of Humanity) programı, evrensel değerlerle donatılmış, kendisinin ve çevresinin farkında olan bireyler yetiştirmeyi hedefler.
Kendini bilen, bilginin gücünü kamu yararına ve tüm insanlık adına kullanabilen “İyi insan” yetiştirmek, programın temel amacıdır.
Bu program çerçevesinde öğrenciler “İyi insan ne demektir ve neler yapar?”, “İyilik evrensel mi yoksa kişisel midir?”, “Fedakarlık nedir ve nasıl uygulanır?”, “Evrensel erdemler neden var?” gibi temel sorular üzerine düşünürken; sevgi, dostluk, sabır, güven, şefkat, hoşgörü, doğruluk, dürüstlük gibi temel değerler üzerine de farklı sorgulamalar gerçekleştirirler.
Öğrencilerimizin milli, evrensel ve insani değerleri içselleştirmiş birer birey olması sağlanır.
Böylece öğrencilerin yalnızca başarılı birer meslek profesyoneli olarak değil; iyi doktorlar, centilmen sporcular, başarılı avukatlar ve şefkatli öğretmenler olarak yetişmeleri hedeflenmektedir.
İnsanlık Sanatı programımızın temelinde, P4C yani “Philosophy for Children” yaklaşımı yer almaktadır. “Çocuklar için felsefe” olarak açılımı yapılan bu kavramla tanışmak, derinleşmek ve eğitim ortamında uygulamak isteyen kişiler için geçerli bir eğitimdir.
Çocuklara yöneltilen sorular sayesinde çocukların düşünmesini sağlayan, felsefi araştırmanın dersin merkezinde olarak kabul edildiği öğretme ve öğrenmeye dayalı bir metottur. Zekadan çok, zihinsel esnekliği amaçlar.
İnsanlık Sanatı derslerimizde, çocukların derse konu olan temel değerler ile daha kalıcı bağlar kurabilmelerini sağlamak adına drama tekniğinden de faydalanılmaktadır.

İNSANLIK SANATI İÇERİKLERİ
*Evrensel Erdemler nelerdir?
*Erdemli İnsanların hayatından örnekler
*Etik ve Ahlak nedir?
*İyilik nedir? İyi insanlar neler yapar? İyilik kişisel mi yoksa evrensel midir?
*İnsanlar neden kötülük yapar? İyilik öğretilebilir mi?
*Fedakarlık nedir ve nasıl uygulanır?
*Hoşgörü, Önyargı ve Kalıp yargı nedir?
*Mutluluk iyi zaman geçirmek midir?
*Zengin ve Başarılı olmak mutluluk getirir mi?
*Neden acı çekeriz? Acı çekmeden yaşamak mümkün mü?
*Psikolojik Dayanıklılık kavramı
*Evrensel Adalet Kavramı
*Kibir ve Mütevazilik
*Doğru Yanlış ve Yalan
*Sevgi
*Dostluk
*Sabır
*Güven 
*Şefkat

 

         

DÜNYA KÖTÜLÜK YAPANLAR YÜZÜNDEN DEĞİL, SEYİRCİ KALIP HİÇBİR ŞEY YAPMAYANLAR YÜZÜNDEN TEHLİKELİ BİR YERDİR.  

                                                                                                                                                                                                                     A. EINSTEIN

İNSANLIK SANATI SÖZLERİ
İNSANLIK SANATI VİDEOLARI


                                 

ZÜBEYDE HANIM EĞİTİM KURUMLARI

NUMARANIZI BIRAKIN SİZİ ARAYALIM

‘’Form yardımıyla numaranızı bırakın sizi arayalım, eğitim anlayışımızı ve olanaklarımızı anlatalım.‘’

⛔ İŞ BAŞVURULARINIZ İÇİN LÜTFEN NUMARA BIRAKMAYINIZ VE KARİYER SAYFAMIZI ZİYARET EDİNİZ ! 👈

Lütfen size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası ve ilgili birimin size ulaşabilmesi için ilgilendiğiniz kampüsü seçiniz. Teşekkür ederiz.

Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları (Özel Kardeniz Sağlık Eğitim İnşaat San ve Tic A.Ş. - Denkar Eğitim Sağlık İnşaat San ve Tic A.Ş- ALMET Eğitim Sağlık İnşaat San ve Tic A.Ş)tarafından açıklanan 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na ilişkin aydınlatma metninin tamamını okudum, anladım ve Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları’nın Kişisel Verilerimi yukarıda belirtilen amaçlar çerçevesinde işlemesi konusunda bilgilendirildim.

Bu kapsamda Kişisel Verilerimin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak Şirketleriniz tarafından, gerekli bilgilerin yasalar gereğince muhafazası, Zübeyde Hanım Eğitim Kurumlarının velilerine/personellerine ürün / hizmet sunması, tedarikçi ya da üreticilerden ürün ve/veya hizmet tedariki sağlaması ve/veya bu konuda sözleşmeli ya da sözleşmesiz ticari ilişkilerin kurulması ve ifa edilmesi, ilgili belgeleri imzalayan tarafların tespiti ve kontrolü, bunlar kapsamında gerçekleştirilecek her türlü başvuru, iş ve işlemin sahibini ve muhatabını belirlemek üzere bilgilerin tespiti için kimlik, adres, vergi numarası ve diğer bilgileri kaydetmek, kâğıt üzerinde veya elektronik ortamda gerçekleştirilecek iş ve işlemlere dayanak olacak bilgi ve belgeleri düzenlenmesi gibi amaçların gerçekleştirilmesi için her türlü kanallar aracılığıyla Aydınlatma Metni’nde yer alan bilgiler ışığında işlenmesine ve kanuni ya da hizmete ve/veya iş ilişkisine bağlı fiili gereklilikler halinde Aydınlatma Metni’nde belirtilen kişiler ile paylaşılmasına konu hakkında tereddüde yer vermeyecek şekilde aydınlatılmış ve bilgi sahibi olarak, bu form ile bilgilerimi göndererek açık rızamla onay veriyorum.