Facebook Pixel Sınıf Öğretmenliği Başkanlığı - Buca Kampüsü | Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları
Zübeyde Hanım Koleji Loading Logo
Buca Kampüsü

Sınıf Öğretmenliği Başkanlığı

Öğretmen

Sebahat Dindar

Öğretmen
Aslı Umut Yamaç

Öğretmen

Aylin Şentürk

Öğretmen
Ayça Hazal Çelikkol
Öğretmen
Cansu Uyanıker
Öğretmen
Demet Subaşılı
Öğretmen
Derya Esen

Öğretmen
Duygu Yakut

Öğretmen
Ebru Acar

Öğretmen

Ece Aybige Barut

Öğretmen
Elif Poyraz

Öğretmen

Gözde Kara

Öğretmen
Narin Karaosmanoğlu

Öğretmen
Pelin Mutlu

Öğretmen
Aybüke Kıraç

Öğretmen
Seray Senman Erçin

 

Öğretmen
Sultan Altınöz

Öğretmen
Yağmur Yekid

Öğretmen
Şeyda Görmez

Öğretmen
Seher Kızılateş

          

            

Eğitim nasıl bir sosyal süreçse okul da öğrencilere sosyal değerleri öğreten bir kurum olmalıdır. Bu düşünce ile Zübeyde Hanım Eğitim Kurumu İlkokulu öğrenciye kendilerini rahat ifade edebileceği, öz güvenleri yüksek, ahlaki değerlere sahip çıkan, temel bilgi ve becerilere sahip, eleştirel düşünebilen, etkili iletişim kurabilen ve yaratıcı bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Okulumuzdaki eğitim sisteminin temelini oluşturan bilim, sevgi ve hoşgörü ilkelerinin ışığında öğrencilerimize, demokratik ve çağdaş bir eğitim ortamı sağlanması benimsenmiştir.Felsefemiz

Eğitim Programı

Zübeyde Hanım Eğitim Kurumu İlkokulunun öğretim anlayışı, öğrencilerin etkin biçimde katılacağı bir eğitim ortamında, yeni öğrenme- öğretme stratejileri kullanılarak, yeni yöntem ve teknikler uygulanarak öğrencilerin kendilerini rahatça ifade edebilecekleri ve sınıf içinde öğretmen- öğrenci ilişkisinin pozitif olduğu bir ortam sunmaktır. Her öğrencinin birbirinden farklı olmasından dolayı bireysel farklılıkları kabul etmekte ve öğrencilerin farklılıklarına göre yöntem ve teknik uygulanmaktadır. Yapılan değerlendirmelerle öğrenim ve öğretim süreçleri içinde öğrencilerin etkin bir şekilde öğrenmelerini sağlamaktır. Eğitim öğretim sürecinde Milli Eğitim Bakanlığının planlamaları ve ek kaynaklarımızla her sınıfımızda eş güdümlü olarak eğitimi verilmektedir.

Öğrencilerimize 1.sınıftan itibaren satranç dersi ve yaratıcı drama dersi eğitimi verilerek onların eleştirel ve yaratıcı düşünme becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Okulumuzda eğitici koridor köşeleri bulunmaktadır. Eğitici koridorlardaki kukla ve satranç köşeleri ile öğrencilerimizin ders dışında eğitici oyunlar oynamaları amaçlanmaktır.

Zübeyde Hanım Eğitim Kurumu İlkokulu’nda İngilizce dersleriyle öğrencilerimize konuştuğu dilin dışında bir dili kullanarak iletişim kurma becerisi kazandırılmakta ve İngilizceyi sevdirmek amaçlanmaktadır. Öğrencilerimizin çağın gereklerine uygun, donanımlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla ikinci yabancı dili eğitimi vermektedir.

Tüm sınıfları jimnastik dersleri ile destekleyerek öğrencilerin fiziksel aktivite dışında kendi kendine yetmeyi öğrenerek, kendine güven duygusunu artırarak onlara ayakları üzerinde durmanın gururu yaşatılmaktır.

Her yıl “İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması” düzenlenmektedir. İstiklal Marşı’mızın, gerek şiir, gerekse beste olarak çok zengin bir anlamı vardır. Mili değerlerimiz, bu anlam içinde ulusal kurtuluşumuz, sonsuz egemenliğimiz, kahramanlığımız, eşsiz anlatımlarla ifadesini bulmaktadır. Öğrencilerimizin eşsiz duyguyu içselleştirmeleri amaçlanmaktadır.