Facebook Pixel Keep in Touch - Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları
Zübeyde Hanım Koleji Loading Logo

KEEP IN TOUCH (K.I.T) PROGRAMI NEDİR?

Yabancı bir dil öğrenmek günümüz şartlarında kaçınılmazdır. Hatta tek bir yabancı dili bilmek de ihtiyacı karşılamaya yetmemektedir. Yeni nesillerin küresel vatandaş olabilmeleri için okullarda çok başarılı yabancı dil programları uygulamak bir zorunluluktur.

KEEP IN TOUCH PROGRAMI Zübeyde Hanım Okulları için hazırlanmış özel bir yabancı dil programıdır. Anaokulundan başlayarak her seviye için yabancı dilin çok etkili bir şekilde hayata geçeceği çok çeşitli uygulamalar bir araya getirilerek oluşturulmuştur.

Her seviyedeki yabancı dil hedefleri ve ihtiyaçları saptanmış ve bunlar için gereken tüm uygulamalar özenle belirlenmiştir. Ders programları dilin çok yönlü olarak kullanılması üzerine hazırlanmış ve bu amaçları gerçekleştirecek çok özel kaynaklar seçilmiştir.  Zübeyde Hanım Okulları’nın her kademesinde yabancı dil sadece ders değildir, bir iletişim aracı olarak da kullanılır. Dersler dışında da her ortamda yabancı dilin yaşandığı etkinlikler, yarışmalar, özel günler hazırlanmaktadır.

Zübeyde Hanım Okulları’nda İngilizce ana yabancı dil olarak öğretilir. Anasınıflarından başlayarak, liseye kadar en üst düzey becerilerde öğrenci yetiştirmek hedeflenir.

Zübeyde Hanım Okulları’nda ikinci yabancı dil Almanca olarak belirlenmiştir. Öğrencilerin Almanca’da anaokulundan başlayarak günlük iletişim becerilerine sahip olacak yapıda konuşması hedeflenir.

Öğrencilerimizin dünyayı takip etmeleri, yabancı kaynakları inceleyebilmeleri, yurtdışında okuyabilmeleri, büyüdüklerinde iş hayatında ihtiyaç duyacakları ilişkileri kurabilmeleri ve ülkemizdeki yabancı dil kaynak ve kaynak kişileri gibi konular değerlendirilerek İngilizce ve Almanca dilleri tercih edilmiştir.

KEEP IN TOUCH PRORAMININ FARKLARI NELERDİR?

  • Günün her saati yabancı dilde bağlantıda kalmak: Okullarda uygulanan yabancı dil programları ders saatleri düşünülerek planlanır. K.I.T Programı ders saatleri, ders dışı okul zamanları ve evde geçirilen zamanlar da dikkate alınarak planlanmıştır. Yabancı dil ders değil, hayatın içinde kullanılan bir iletişim aracıdır.
  • Konuşma saatleri: Ders saatleri içinde ayrı öğretmenler tarafından hazırlanıp, küçük gruplarda uygulanan konuşma programı ile öğrencilere konuşma pratiği, özgüven kazandırma ve daha fazla konuşma fırsatı sağlamak hedeflenir.
  • Uluslararası programlar: İngilizce’nin farklı alanlarda kullanımını öğrencilere yaşatabilmek için ilkokulda uluslararası matematik ve fen programları uygulamaya geçirilmiştir. Sınıf öğretmenlerimiz ile koordinasyon halinde tüm ilkokulda önce matematik ardından fen konuları İngilizce olarak da verilmektedir.
  • Hikaye Programları: Öğrencilerimizin hem ana dilde hem yabancı dilde okuma alışkanlıkları geliştirmeleri okulumuzun önemli hedeflerindendir. Yabancı dilde en küçük sınıflardan başlayarak dünyaca ünlü hikayeler, masallar derslerimize entegre edilmiştir. Büyüdükçe klasiklerle karşılaşmaları ve hatta lisede edebiyat dersleri görerek kültürel olarak da gelişimleri hedeflenir.
  • Ölçme ve Değerlendirme: İyi bir ölçme ve değerlendirme sistemi, iyi bir altyapı için önemli bir unsurdur. Zübeyde Hanım Okulları’nda öğrencilerimizin sene başında hazır bulunuşluk sınavları ile başlangıç düzeylerini belirliyoruz. Her ay konuların öğrenme ölçümleri yapılıyor. Eksikler telafi ediliyor. Belli dönemlerde de gelişim değerlendirmeleri ile öğrencilerimizin hedeflere ne kadar yaklaştığını takip ediyoruz. Okul dışı sınavlara hazırlık ilkokul sıralarından başlıyor ve lisede her öğrencimizin yine uluslararası sınavlara hazırlık yapmasını sağlıyoruz. İlkokul ve Ortaokulda Cambridge Sınavlarına, Lisede Ielts sınavlarına hazırlık yapıyoruz. Her yıl birçok öğrencimiz başarıyla sertifika alma hakkı kazanıyor.
  • Yaşayan Dil Etkinlikleri: Okulumuzda her ay düzenli olarak ‘Ayın Filmi’, ‘Ayın Kitabı’ ‘Ayın Konuğu’ gibi uygulamalarla çocuklarımızın yabancı dillerde dünyayı takip etmelerini sağlıyoruz. Çocuklarımız hem keyifli vakit geçirip hem de dilin nerelerde nasıl kullanıldığını görürken, ürettikleri etkinliklerle de bu alanlara aktif katılımlar sağlıyorlar.
  • Okul Dışı Etkinlikler: Zübeyde Hanım Okulları’nda çocuklarımız çok sayıda okul dışı etkinlikte okullarını temsil ederek çok güzel başarılar kazanıyorlar. World Scholar’s Cup, MUN, Owlypia, Urfodu gibi yarışmalar çocuklarımızın kendilerini farklı ortamlarda denemeleri için de büyük fayda sağlıyor.
  • Geleneksel Etkinlikler: Yabancı dillerde okulumuzda geleneksel hale gelmiş birçok etkinlik bulunmaktadır. Spelling Bee, Quiz Show, Debate Time gibi çok sayıda farklı seviyedeki etkinliğimize her yıl çok sayıda çocuğumuz katılarak yine eğlenceli zamanlar geçiriyorlar ve dili etkili kullanmayı deneyimliyorlar.
ZÜBEYDE HANIM EĞİTİM KURUMLARI

NUMARANIZI BIRAKIN SİZİ ARAYALIM

‘’Form yardımıyla numaranızı bırakın sizi arayalım, eğitim anlayışımızı ve olanaklarımızı anlatalım.‘’

⛔ İŞ BAŞVURULARINIZ İÇİN LÜTFEN NUMARA BIRAKMAYINIZ VE KARİYER SAYFAMIZI ZİYARET EDİNİZ ! 👈

Lütfen size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası ve ilgili birimin size ulaşabilmesi için ilgilendiğiniz kampüsü seçiniz. Teşekkür ederiz.

Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları (Özel Kardeniz Sağlık Eğitim İnşaat San ve Tic A.Ş. - Denkar Eğitim Sağlık İnşaat San ve Tic A.Ş- ALMET Eğitim Sağlık İnşaat San ve Tic A.Ş)tarafından açıklanan 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na ilişkin aydınlatma metninin tamamını okudum, anladım ve Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları’nın Kişisel Verilerimi yukarıda belirtilen amaçlar çerçevesinde işlemesi konusunda bilgilendirildim.

Bu kapsamda Kişisel Verilerimin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak Şirketleriniz tarafından, gerekli bilgilerin yasalar gereğince muhafazası, Zübeyde Hanım Eğitim Kurumlarının velilerine/personellerine ürün / hizmet sunması, tedarikçi ya da üreticilerden ürün ve/veya hizmet tedariki sağlaması ve/veya bu konuda sözleşmeli ya da sözleşmesiz ticari ilişkilerin kurulması ve ifa edilmesi, ilgili belgeleri imzalayan tarafların tespiti ve kontrolü, bunlar kapsamında gerçekleştirilecek her türlü başvuru, iş ve işlemin sahibini ve muhatabını belirlemek üzere bilgilerin tespiti için kimlik, adres, vergi numarası ve diğer bilgileri kaydetmek, kâğıt üzerinde veya elektronik ortamda gerçekleştirilecek iş ve işlemlere dayanak olacak bilgi ve belgeleri düzenlenmesi gibi amaçların gerçekleştirilmesi için her türlü kanallar aracılığıyla Aydınlatma Metni’nde yer alan bilgiler ışığında işlenmesine ve kanuni ya da hizmete ve/veya iş ilişkisine bağlı fiili gereklilikler halinde Aydınlatma Metni’nde belirtilen kişiler ile paylaşılmasına konu hakkında tereddüde yer vermeyecek şekilde aydınlatılmış ve bilgi sahibi olarak, bu form ile bilgilerimi göndererek açık rızamla onay veriyorum.