Facebook Pixel Buca Merkez Anaokulu - Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları
Zübeyde Hanım Koleji Loading Logo
ZÜBEYDE HANIM EĞİTİM KURUMLARI

Buca Merkez Anaokulu

Okulunuz 486 metrekare kapalı alandan ve bu kapalı alanda bulunan 7 sınıf 1 denge koordinasyon odası ve yemekhaneden oluşan triplex bir binadır. Koşu İzban İstasyonuna 10 dk, Kaymakamlık binasına 5 dk. Lokasyon olarak oldukça avantajlı bir bölgede yer almaktadır.

Sınıflarımız hem doğalgazlı hem de klimalıdır. Okulumuza 48-71 ay arası öğrenciler psikolog ve pedagog görüşmesi ile kayıt olmaktadır.

Drama, Satranç, Müzik, Jimnastik, Akıl Oyunları ve İngilizce branşlarının dışında çocuklarımızın gün içinde bahçede ve sınıfta serbest oyun zamanları bulunmaktadır. Çocuklar her hava koşulunda 598 metrekarelik doğal çim yeşil alan bahçemizde oyun oynarlar. Bahçemizde tarım alanları, tavuk, tavşan, bıldırcın  gibi hayvanlar bulunmakta, çocuklarımız bu hayvanların bakımında görev almaktadırlar.

Okulumuzun en önemli özelliklerinden birisi teknoloji kullanmamasıdır. Çocuklar gün içinde hiçbir şekilde teknoloji ile muhatap olmazlar.

Okulumuzda oyun terapi odası mevcuttur. Psikoloğumuz çocuk ve aile görüşmelerini yapmakta, gerektiği durumlarda oyun terapi uygulamaktadır. Okul olgunluğu dahil birçok test konusunda yetkindir.

Çocukları ve gençleri geleceğe hazırlarken insan olmayı iyiliği ve erdemleri öğrenmelerini hedef aldık ve bu dersleri sadece teoride bırakmayıp pratik uygulamalarla ödevlendirdik. Eğitimimizin amacı öğrencilerimizin sınavlardan yüksek notlar alıp çok iyi yabancı dil konuşup iyi üniversitelerde okuyup zengin ve başarılı olmalarını sağlamanın yanı sıra, iyi insan olmayı, ahlaklı olmayı,erdem ve değer sahibi olmalarını sağlamaktır.

Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları'nda öğrencilerimiz; dünyayı anlayan, sorgulayan, kültürlerarası farklılıklara duyarlı birer dünya vatandaşı olma bilinciyle dil eğitimlerini tamamlarlar.

Kendi işini kendi yapabilen, özgüvenli ve mücadeleci çocuklar yetiştirmenin yanı sıra okul öncesinde çocukların “çocuk” olduğunu unutmadan hareket edilmesi gerektiğini düşünmekteyiz.

Kapalı Alan: 486m²
Açık Alan: 598m²


İnsanlık sanatı (art of humanity ) programı, evrensel değerlerle donatılmış, kendisinin ve çevresinin farkında olan bireyler yetiştirmeyi hedefler.Kendini bilen, bilginin gücünü kamu yararına ve tüm insanlık adına kullanabilen “İYİ İNSAN” yetiştirmektir.

“Dünyayı değiştirecek liderler yetiştiriyoruz”

 

Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları Akademik Kadro
Anaokulu Koordinatörü
Nazan Keskin

Anaokulu Öğretmeni

Dicle Abaloğlu

İngilizce Öğretmeni
İpek Apaydın
Psikolog 
Nilay Ayvaz Halıcı
Anaokulu Öğretmeni
Bahar Öksüz
Anaokulu Öğretmeni
Ayşenur Bülbüller

    Anaokulu Öğretmeni

      Raziye Sönmezoy

   Anaokulu Öğretmeni
   Defne Roni Kurtoğlu

Anaokulu Yardımcı Öğretmeni
 Sıla Yılmaz
   Anaokulu Öğretmeni
        Gülay Yılmaz
    Anaokulu Öğretmeni
           Emine Uslu

 İngilizce Öğretmeni
 Aleyna Su Candemir   Anaokulu Öğretmeni
        Ayşen Yanık
   İngilizce Öğretmeni
          Elif Gazel
 Anaokulu Yardımcı Öğretmeni

Ayşe Ülkü Karaman