Facebook Pixel Buca Merkez Anaokulu - Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları
Zübeyde Hanım Koleji Loading Logo
ZÜBEYDE HANIM EĞİTİM KURUMLARI

Buca Merkez Anaokulu

Okulunuz 486 metrekare kapalı alandan ve bu kapalı alanda bulunan 7 sınıf 1 denge koordinasyon odası ve yemekhaneden oluşan triplex bir binadır. Koşu İzban İstasyonuna 10 dk, Kaymakamlık binasına 5 dk. Lokasyon olarak oldukça avantajlı bir bölgede yer almaktadır.

Sınıflarımız hem doğalgazlı hem de klimalıdır. Okulumuza 48-71 ay arası öğrenciler psikolog ve pedagog görüşmesi ile kayıt olmaktadır.

Drama, Satranç, Müzik, Jimnastik, Akıl Oyunları ve İngilizce branşlarının dışında çocuklarımızın gün içinde bahçede ve sınıfta serbest oyun zamanları bulunmaktadır. Çocuklar her hava koşulunda 598 metrekarelik doğal çim yeşil alan bahçemizde oyun oynarlar. Bahçemizde tarım alanları, tavuk, tavşan, bıldırcın  gibi hayvanlar bulunmakta, çocuklarımız bu hayvanların bakımında görev almaktadırlar.

Okulumuzun en önemli özelliklerinden birisi teknoloji kullanmamasıdır. Çocuklar gün içinde hiçbir şekilde teknoloji ile muhatap olmazlar.

Okulumuzda oyun terapi odası mevcuttur. Psikoloğumuz çocuk ve aile görüşmelerini yapmakta, gerektiği durumlarda oyun terapi uygulamaktadır. Okul olgunluğu dahil birçok test konusunda yetkindir.

Çocukları ve gençleri geleceğe hazırlarken insan olmayı iyiliği ve erdemleri öğrenmelerini hedef aldık ve bu dersleri sadece teoride bırakmayıp pratik uygulamalarla ödevlendirdik. Eğitimimizin amacı öğrencilerimizin sınavlardan yüksek notlar alıp çok iyi yabancı dil konuşup iyi üniversitelerde okuyup zengin ve başarılı olmalarını sağlamanın yanı sıra, iyi insan olmayı, ahlaklı olmayı,erdem ve değer sahibi olmalarını sağlamaktır.

Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları'nda öğrencilerimiz; dünyayı anlayan, sorgulayan, kültürlerarası farklılıklara duyarlı birer dünya vatandaşı olma bilinciyle dil eğitimlerini tamamlarlar.

Kendi işini kendi yapabilen, özgüvenli ve mücadeleci çocuklar yetiştirmenin yanı sıra okul öncesinde çocukların “çocuk” olduğunu unutmadan hareket edilmesi gerektiğini düşünmekteyiz.

Kapalı Alan: 486m²
Açık Alan: 598m²


İnsanlık sanatı (art of humanity ) programı, evrensel değerlerle donatılmış, kendisinin ve çevresinin farkında olan bireyler yetiştirmeyi hedefler.Kendini bilen, bilginin gücünü kamu yararına ve tüm insanlık adına kullanabilen “İYİ İNSAN” yetiştirmektir.

“Dünyayı değiştirecek liderler yetiştiriyoruz”

 

Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları Akademik Kadro
Anaokulu Müdürü
Nazan Keskin

Psikolog

  Enes Taha Deniz

    Anaokulu Öğretmeni
         BaharÖksüz
Anaokulu Öğretmeni
Cansu Selik

Anaokulu Öğretmeni
 Defne Roni Kurtoğlu

Anaokulu Öğretmeni

Deniz Altınkeser

   Anaokulu Öğretmeni

Dicle Abaloğlu

  Anaokulu Öğretmeni

      Merve Atik

 Anaokulu Öğretmeni
Sıla Yılmaz

 Anaokulu Öğretmeni
Tuğba Öztürk

Drama Öğretmeni
Yasemin Akyol