Facebook Pixel Tınaztepe Anaokulu - Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları
Zübeyde Hanım Koleji Loading Logo
ZÜBEYDE HANIM EĞİTİM KURUMLARI

Tınaztepe Anaokulu

Okulunuz 606 metrekare kapalı alandan ve bu kapalı alanda bulunan 10 sınıf 1 denge koordinasyon odası ve yemekhaneden oluşan tek katlı  bir binadır. Tınaztepe hastanesine 5  dk, Buca koop meydanının arka tarafında yer almaktadır.

Sınıflarımız hem doğalgazlı hem de klimalı olup çocuk sayısı 15 i geçmemektedir. Okulumuza  36-71 ay arası öğrenciler psikolog ve pedagog görüşmesi ile kayıt olmaktadır.

Montessori, Jimnastik,Drama, Müzik, Akıl Oyunları ve İngilizce branşlarının dışında çocuklarımızın gün içinde bahçede ve sınıfta serbest oyun zamanları bulunmaktadır. Çocuklar her hava koşulunda 598 metrekarelik doğal çim yeşil alan bahçemizde oyun oynarlar. Bahçemizde tarım alanları tavuk, tavşan, bıldırcın,  gibi hayvanlar bulunmakta çocuklarımız bu hayvanların bakımında görev almaktadırlar.

Okulumuzun en önemli özelliklerinden birisi teknoloji kullanmamasıdır. Çocuklar gün içinde hiçbir şekilde teknoloji ile muhatap olmazlar.

Okulumuzda oyun terapi odası mevcuttur. Psikoloğumuz çocuk ve aile görüşmelerini yapmakta, gerektiği durumlarda oyun terapi uygulamaktadır. Okul olgunluğu dahil birçok test konusunda yetkindir.

Çocukları ve gençleri geleceğe hazırlarken insan olmayı iyiliği ve erdemleri öğrenmelerini hedef aldık ve bu dersleri sadece teoride bırakmayıp pratik uygulamalarla ödevlendirdik. Eğitimimizin amacı öğrencilerimizin sınavlardan yüksek notlar alıp çok iyi yabancı dil konuşup iyi üniversitelerde okuyup zengin ve başarılı olmalarını sağlamanın yanı sıra, iyi insan olmayı, ahlaklı olmayı,erdem ve değer sahibi olmalarını sağlamaktır.

Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları'nda öğrencilerimiz; dünyayı anlayan, sorgulayan, kültürlerarası farklılıklara duyarlı birer dünya vatandaşı olma bilinciyle dil eğitimlerini tamamlarlar.

Kendi işini kendi yapabilen, özgüvenli ve mücadeleci çocuklar yetiştirmenin yanı sıra okul öncesinde çocukların “çocuk” olduğunu unutmadan hareket edilmesi gerektiğini düşünmekteyiz.

Kapalı Alan: 606 m²

Açık Alan: 1264 m²

Toplam:1870 m²


İnsanlık sanatı (art of humanity ) programı, evrensel değerlerle donatılmış, kendisinin ve çevresinin farkında olan bireyler yetiştirmeyi hedefler.Kendini bilen, bilginin gücünü kamu yararına ve tüm insanlık adına kullanabilen “İYİ İNSAN” yetiştirmektir.

“Dünyayı değiştirecek liderler yetiştiriyoruz”

  Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları Akademik Kadro
  Anaokulları Koordinatörü
  Nazan Keskin
  Müdür Yardımcısı 
  Sıdıka Pekcici
  Rehberlik ve Psikolojik Danışman
  Derya Doğan   Anaokulu Öğretmeni
  Ayşenur Bülbüller  Anaokulu Öğretmeni
  Derya Yalçın
  Anaokulu Öğretmeni
  Cansu Özçam
  Sınıf Öğretmeni
  Nesrin Göktaş
  Sınıf Öğretmeni
  Sevinç Samaraz
  Sınıf Öğretmeni
  Selin Yozoğlu
  Anaokulu Yardımcı Öğretmen
  Defne Roni Kurtoğlu
  Anaokulu Yardımcı Öğretmen
  Fatma Özçullu
  Anaokulu Yardımcı Öğretmen
  Naciye Gürbüz
  Anaokulu Yardımcı Öğretmen
  Hüsniye Eroğlu