Facebook Pixel İngilizce Bölüm Başkanlığı - Bornova Kampüsü | Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları
Zübeyde Hanım Koleji Loading Logo
Bornova Kampüsü

İngilizce Bölüm Başkanlığı

Öğretmen 

Müge Özerk

Öğretmen

Ercan Atalay

Öğretmen

Ali Ghorbani

Öğretmen

Canan Sanem Baskın

Öğretmen

Gizem Koçyiğit

Öğretmen

Yasser Rezaee

Öğretmen

Özge Yalvaç

Öğretmen

İpek Baydağ


Özel Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları İngilizce Bölümü olarak temel yaklaşımımız öğrencilerimizin yabancı dili en iyi şekilde öğrenebilecekleri modern öğretim metotlarına ve bireysel farklılıkları dikkate alan anlamlı , etkili, öğrencilerin ilgisini çekecek ve onlara öğrenecekleri yabancı dili sevdirecek bir sınıf ortamı yaratmaktır .

Hedefimiz  ortaokul  öğrencilerimize konuşma, dinleme, yazma, okuma becerilerini uygun öğretim yöntem ve teknikleriyle kazandırabilmektir. İngilizce derslerimizde, yaparak  ve  yaşayarak  öğrenmenin bilinciyle hem kendi içinde hem de disiplinler arası projelerle öğrencilerimizin İngilizceyi ana dilleri gibi etkin şekilde kullanmaları sağlanmaktadır Öğrencilerimiz, bağımsız öğrenmeye teşvik eden aktivitelerden, projelerden, şarkılardan, hikayelerden ve oyunlardan oluşan yoğun bir programa dahil  olmaktadırlar. Asıl amacımız öğrencilerimizin İngilizcedeki yeterliliğini geliştirirken dinleme, konuşma, yazma ve okuma becerilerini de güçlendirmektir.

Branşında uzmanlaşmış nitelikli, dinamik  Türk  ve yabancı  öğretmenlerden oluşan eğitimci kadrosuna sahip olan okulumuzda, öğrencilerimize çağdaş eğitim modelleri ile ‘yaparak-yaşayarak öğrenme’ yöntemi kullanılarak ‘öğrenmeyi öğreten’ öğrenci merkezli bir eğitim sistemi uygularız. Anadili İngilizce olan öğretmenlerimizle de doğal bir konuşma ortamı oluşturarak yabancı dil öğretimimizi en üst seviyeye çıkarmayı hedeflemekteyiz.

Öğrencilerimiz yıl sonunda   Cambridge üniversitesi tarafından  organize edilen  Cambridge English Sınavları olan   KET  ve PET    sınavlarına girerek başarılarını uluslararası geçerliliği olan sertifika  ile belgeleyeceklerdir .

8.sınıflarda ,öğrencilerimize İngilizce dersi için sınav sistemi ile ilgili workshoplar ve her hafta deneme sınavları yaparak onları en iyi şekilde LGS sınavına hazırlamaktayız .

Her hafta 5.6.7. sınıflarda tüm seviyelerde İngilizce deneme sınavları uygulanır. Okul genelinde yapılan bu sınavlar öğrencilerimize LGS bilinci kazandırmaktadır.

Öğrencilerimiz , İngilizce dersinde düzenli bir şekilde bilgisayar laboratuvarını ziyaret ederek hem kitaplarındaki LMS sistemini kullanmaktadırlar hem de temel bilgisayar becerilerini geliştirmektedirler.

Öğrencilere, İngilizce dilbilgisi, kelime bilgisi, dinleme ve anlama gibi önemli kavramları filmler, şarkılar, BBC belgeseller ve yüzlerce interaktif kitap ile keyif alarak öğrenmelerine ortam sağlayan dünyanın en zengin dijital e-Öğrenme programı Your Learning Place Online Reading&Activity Programı kullanılmaktadır. Öğrencilerimiz konuşma ve dinleme becerilerini geliştirirken, telaffuz öğretimiyle desteklenen okuma ve yazma becerilerini de geliştirmektedirler.

Öğrencilerimizin öğrenmekte oldukları İngilizce dilini daha iyi kullanabilmeleri , İngilizce konuşma yeteneklerini geliştirmeleri ve bu dilin kültürünü tanıyabilmeleri amacıyla yaz aylarında Amerika’da ve İngiltere ‘de yaz okulu programları sunmaktayız .