Facebook Pixel Üretmek için okuyoruz ! - Haberler | Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları
Zübeyde Hanım Koleji Loading Logo


Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları Bornova Kampüs’ü olarak bu yıl dokuzuncusunu düzenlenen “Oxford Big Read” yarışmasının birinci turunda bizde varız.
Araştırmalar gösteriyor ki; uzun yıllardır kullanılan gelenekçi İngilizce eğitim yöntemleri günümüzde yetersiz kalmaktadır. Bu ihtiyacı karşılamak için İngilizce dil eğitiminde 21. Yüzyıl becerileri adıyla anılan yeni teknikler kullanılmaktadır. Takım çalışmasına ve çözüm üretmeye yatkın, yaratıcılığını her konuda kullanabilen dünya vatandaşları yetiştirmeyi amaçlayan bu yeni eğitim sistemlerini kullanarak yabancı dilde kitap okumayı teşvik etmek için Oxford Big Read yarışmasına katılıyoruz.

En güncel strateji olan 21. Yüzyıl Becerileri öğrencilerin iletişim, iş birliği, eleştirel düşünme ve yaratıcılık becerilerini geliştirmeyi ve bunları kullanmayı teşvik etmeyi amaçlar. Bu yıl Oxford Big Read’e katılacak öğretmen ve öğrencilerin dört temel beceriye odaklanarak, hem proje hazırlama hem de ödül süreçlerinde yetkinlikleriyle yepyeni fikirler üretmeleri beklenmektedir.
Öğrencilerimizin keyif ile okuma alışkanlığı kazanmalarını, yabancı dil düzeylerini ilerletip, İngilizce’yi özgüvenle kullanabilmelerini ve 21. yüzyılın kilit becerilerini ortaya koyarak kendilerini geliştirmelerini amaçlayan yarışmanın birinci turuna Bornova Kampüsü olarak bütün öğrencimizi dahil ettik. Okudukları İngilizce kitaplarla yeni dünyalara yelken açan öğrencilerimiz yaratıcılıklarının sınırlarını zorluyorlar. Yarışmaya katılan öğrencilerimize başarılar dileriz.