Facebook Pixel Beden Eğitimi - Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları
Zübeyde Hanım Koleji Loading Logo

 

Beden Eğitimi Bölümü yaptığı çalışmalarla öğrencilerin fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimlerini sağlamayı hedefler. Sportif beceri gelişiminin yanı sıra sosyal, duygusal tavır ve alışkanlıklar kazandırılır. Öğrenciler çeşitli sporlarla tanıştırılır; sportif kurallar ve beceriler öğretilerek gelişmeleri sağlanır. Öğrencilerimiz sportif etkinliklerle eğlenceli vakit geçirirken aynı zamanda sportif etkinliklerin sağlıkla olan ilişkisini kavrarlar. İşbirliği içinde çalışma, yardımlaşma ve sorumluluk alma, lidere uyma ve liderlik yapabilme, dostça oynama, mücadele etme, kazananı kutlama, kaybetmeyi kabullenebilme, okul malzemelerini iyi kullanma ve koruyabilme, demokratik hayatın gerektiği tavır ve alışkanlıklar edinebilme, kazandırılması hedeflenen davranışlardır. Beden Eğitimi derslerinde konular; komut, alıştırma, katılım, işbirliği, kendini denetleme, problem çözme, kendi kendine öğrenme tekli ve eşli çalışma ile tümevarım yöntemleri ile işlenir. Sınıflarda haftada iki ders saati verilen Beden Eğitimi dersleri dışında, öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda seçebileceği branşlarda kurslar yapılır. Özel yeteneği olan öğrenciler Beden Eğitimi Öğretmenleri tarafından okul takımlarına seçilir.


AMAÇLAR: 

Öğrencilerimizin fiziksel etkinliklere düzenli katılım, temel bilgi ve beceriler, ilke ve kurallar, sağlıklı yaşam, strateji ve taktiklerin yanında, spor organizasyonları ve olimpizim bilgisi, becerisi ve tutumunun geliştirilmesidir. 

Okul İçi Çalışmalar:

 • Hareket Bilgi ve Becerileri: Özelleşmiş Hareket Bilgi ve Becerileri
 • Etkin Katılım ve Sağlıklı yaşam: Düzenli Fiziksel Etkinlik

Özelleşmiş Hareket Bilgi ve Becerileri 

 • Vücut Yönetimi
 • Ritmik Hareketler
 • Cimnastik
 • Bireysel ve Eşli Takım sporları
 • Oyun

Düzenli Fiziksel Etkinlik: 

 • Fiziksel etkinliklere düzenli katılım
 • Fiziksel uygunluğu koruma ve güçlendirme
 • Fiziksel etkinlik ve beslenme
 • Kişisel güvenlik ve kazalardan korunma
Okul Sonrası Çalışmalar

Okul sonrası çalışmalar, Okul takım çalışmaları haftasonu Spor Okulu ve yaz dönemi Yaz Okulları olmak üzere 3 gruba ayrılır. Hafta içi okul sonrası okul takımı çalışmalarında, öğrencilerimiz takım halinde hareket edebilmenin tüm geliştirici yönlerinden faydalanmakta ve düzenlenen yarışmalara okulumuz adına katılabilmektedir. Hafta içi 16.30 – 17.30 saatleri arasında okul takımlarında bulunan öğrenciler takım çalışmaları için belirtilen günlerde antrenmanlara kalırlar. Antrenmanlara kalan öğrenciler hafta içi ve hafta sonu yapılan müsabakalarda okulumuzu temsil ederler. Kış ve yaz okulları etkinliklerinde ise öğrencilerimizin eğlenerek spor yapma imkânı bulmaktadır.

Okul İçi Çalışmalar:

 • Hareket Bilgi ve Becerileri: Spor Bilgi ve Becerileri
 • Etkin Katılım ve Sağlıklı yaşam: Düzenli Fiziksel Etkinlik

Spor Bilgi ve Becerileri

 • Dans: Ritmik, yaratıcı ve modern dans
 • Oyunlar: Keşif oyunları, takım oyunları ( basketbol, voleybol, futbol vb)
 • Cimnastik: Ritmik ve artistik cimnastik
 • Bireysel ve Eşli Sporlar: Atletizm, , mücadele sporları, hedef sporları

Düzenli Fiziksel Etkinlik

 • Fiziksel etkinliklere düzenli katılım
 • Fiziksel uygunluğu koruma ve güçlendirme
 • Fiziksel etkinlik ve beslenme
 • Kişisel güvenlik ve kazalardan korunma
 • Atatürk ve Ulusal Bayramlar
 • Spor Organizasyonları ve Olimpiyat oyunları 
OKUL TAKIM ÇALIŞMALARI

Okul takımlarımız basketbol, voleybol,  masa tenisi, futbol,futsal, artistik jimnastik, badminton ile satranç branşlarından oluşmakta; öğrencilerimiz takım halinde hareket edebilmenin tüm geliştirici yönlerinden faydalanmakta ve düzenlenen yarışmalara okulumuz adına katılabilmektedir.

OKUL TAKIMI ÖĞRETİM  KADROSU

Badminton: OSMAN GÜL

Basketbol: COŞKUN YURTLU

Cimnastik: FATMA ONAY

Masa Tenisi: OSMAN GÜL

Voleybol: FATMA ONAY-OSMAN GÜL

Satranç:  YELİZ KOCAÇAY

ZÜBEYDE HANIM EĞİTİM KURUMLARI

NUMARANIZI BIRAKIN SİZİ ARAYALIM

‘’Form yardımıyla numaranızı bırakın sizi arayalım, eğitim anlayışımızı ve olanaklarımızı anlatalım.‘’

⛔ İŞ BAŞVURULARINIZ İÇİN LÜTFEN NUMARA BIRAKMAYINIZ VE KARİYER SAYFAMIZI ZİYARET EDİNİZ ! 👈

Lütfen size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası ve ilgili birimin size ulaşabilmesi için ilgilendiğiniz kampüsü seçiniz. Teşekkür ederiz.

Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları (Özel Kardeniz Sağlık Eğitim İnşaat San ve Tic A.Ş. - Denkar Eğitim Sağlık İnşaat San ve Tic A.Ş- ALMET Eğitim Sağlık İnşaat San ve Tic A.Ş)tarafından açıklanan 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na ilişkin aydınlatma metninin tamamını okudum, anladım ve Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları’nın Kişisel Verilerimi yukarıda belirtilen amaçlar çerçevesinde işlemesi konusunda bilgilendirildim.

Bu kapsamda Kişisel Verilerimin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak Şirketleriniz tarafından, gerekli bilgilerin yasalar gereğince muhafazası, Zübeyde Hanım Eğitim Kurumlarının velilerine/personellerine ürün / hizmet sunması, tedarikçi ya da üreticilerden ürün ve/veya hizmet tedariki sağlaması ve/veya bu konuda sözleşmeli ya da sözleşmesiz ticari ilişkilerin kurulması ve ifa edilmesi, ilgili belgeleri imzalayan tarafların tespiti ve kontrolü, bunlar kapsamında gerçekleştirilecek her türlü başvuru, iş ve işlemin sahibini ve muhatabını belirlemek üzere bilgilerin tespiti için kimlik, adres, vergi numarası ve diğer bilgileri kaydetmek, kâğıt üzerinde veya elektronik ortamda gerçekleştirilecek iş ve işlemlere dayanak olacak bilgi ve belgeleri düzenlenmesi gibi amaçların gerçekleştirilmesi için her türlü kanallar aracılığıyla Aydınlatma Metni’nde yer alan bilgiler ışığında işlenmesine ve kanuni ya da hizmete ve/veya iş ilişkisine bağlı fiili gereklilikler halinde Aydınlatma Metni’nde belirtilen kişiler ile paylaşılmasına konu hakkında tereddüde yer vermeyecek şekilde aydınlatılmış ve bilgi sahibi olarak, bu form ile bilgilerimi göndererek açık rızamla onay veriyorum.